Szkolenia psów - Iwona Utrata

Nazywam się Iwona Utrata. Kocham psy i pracę z nimi. Mój świat przeżywam razem z Paco i Werbeną – nazywam to współistnieniem. Zapraszam Was do naszego świata, ponieważ chcę Ci pokazać, że im większa wymiana w relacji, tym silniejsza powstaje więź.
Jestem instruktorem obedience (posłuszeństwa sportowego) i szkoleniem psów zajmuję się od 2018 r. Moja miłość do pracy z psami pojawiła się w 2015 roku, kiedy w moim życiu pojawił się Paco – mój cudowny border collie. Rozpoczęłam regularne treningi i szkolenia, a praca z nim pozwoliła mi poznać wielu wspaniałych ludzi, dzięki którym odkryłam psi świat, który stał się dla mnie prawdziwą pasją, przepełnioną miłością do tych stworzeń.
Już w 2015 roku zaczęliśmy stawiać pierwsze kroki w obedience – sportowym posłuszeństwie. Obedience stało się nie tylko moim hobby, ale również codziennością naszego wspólnego życia. Moje doświadczenie zdobyłam spędzając wiele godzin na placu treningowym ze swoimi psami, startując
w zawodach obedience oraz jeżdżąc na różnego rodzaju seminaria, szkolenia i warsztaty. Wciąż podnoszę swoje kwalifikacje, czerpiąc wiedzę od czołowych trenerów i zawodników - polskich i zagranicznych.
W pracy instruktora zdecydowanie największą frajdę sprawiają mi szkolenia sportowe i motywacyjne – i to jest coś, czym najchętniej zajmuję się w pracy z psami i ich przewodnikami. Zajmuję się również szkoleniem psów z zakresu posłuszeństwa na co dzień oraz rozwiązywaniem problemów behawioralnych związanych głównie z lękiem. Poza tradycyjnymi formami komunikacji posługuję się również językiem migowym, co może być dużym ułatwieniem dla osób niedosłyszących. Dla każdego psa dobieram inne narzędzia i metody, aby uzyskać jak najlepsze efekty. Dzięki nieustannym szkoleniom, korzystam z nowoczesnych metod pracy z psami, szukając najlepszego rozwiązania danego przypadku.

Telefon kontaktowy: 724 541 674

Cennik

Posłuszeństwo na co dzień

Instruktor

Iwona Utrata

Czas trwania

60 min.

Typ zajęć

Indywidualne

Lokalizacja

Zielona Góra
(miejsce wyznaczone przez instruktora)

Cena za spotkanie

130zł

Pakiet 5 spotkań

650zł 590zł

Trening obedience

Instruktor

Iwona Utrata

Czas trwania

60 min.

Typ zajęć

Indywidualne

Lokalizacja

Zielona Góra
(miejsce wyznaczone przez instruktora)

Cena za spotkanie

130zł

Pakiet 5 spotkań

650zł 590zł

Spacery socjalizacyjne
(komunikacja psów)

Instruktor

Iwona Utrata

Czas trwania

60 min.

Typ zajęć

Grupowe

Lokalizacja

Zielona Góra
(miejsce wyznaczone przez instruktora)

Cena za spotkanie

60zł

Pakiet 5 spotkań

300zł 250zł

Płatność za zajęcia: gotówka, przelew, BLIK.
Dane do przelewu: ING 52 1050 1520 1000 0097 2469 4345 (w tytule przelewu proszę podać imię i nazwisko właściciela oraz imię psa)

Posłuszeństwo na co dzień

Indywidualne treningi dostosowane do potrzeb kursanta oraz do poziomu wyszkolenia psa.

Treningi z posłuszeństwa na co dzień skierowane są do psiaków w różnym wieku, ponieważ na każdym etapie szkolenia zależy mi, by przewodnik i jego pies budowali relację opartą na wzajemnym zrozumieniu i przy wykorzystaniu: jasnej i prawidłowej komunikacji z psem oraz odpowiednio dobranych sygnałów nagród.

Plan zajęć dobierany jest indywidualnie, w zależności od zgłaszanych potrzeb oraz ewentualnych problemów z psem.

 • chodzenie na luźnej smyczy/chodzenie przy nodze
 • nauka przywołania
 • nauka odpoczywania (tak, tego też trzeba nauczyć psiaka ;> )
 • nauka rezygnacji (inne psy, środowisko, ludzie)
 • skupianie uwagi na właścicielu
 • wprowadzanie czytelnych zasad dla psa (komendy i dobra komunikacja z psem)
 • wzmocnimy motywację na zabawki, jedzenie oraz poznasz różne sposoby zabawy ze swoim psem
 • wzmacnianie relacji właściciela z psem
 • rozwiązywanie problemów behawioralnych

Treningi obedience

Indywidualne treningi obedience to coś, czym na pewno będę chciała Cię „zarazić” ;) Na zajęciach poznasz od podstaw czym jest ta kynologiczna dyscyplina sportu lub będziesz mógł doskonalić swoje umiejętności w budowaniu ćwiczeń z klas 0-3 wg aktualnych regulaminów, jeśli już wcześniej miałeś doświadczenia w pracy ze swoim psem w tej dyscyplinie. 

Obedience to posłuszeństwo sportowe, które wymaga systematycznych treningów, cierpliwości i dokładności, ale uwielbiam ten sport dlatego, że przede wszystkim buduje wzajemną relację, motywację i daje prawdziwą radość w pracy nad ćwiczeniami. Obedience przede wszystkim ma być przyjemnością dla Ciebie i Twojego psa. Dlatego w pracy chciałabym Wam pokazać, że relację zbudujecie głównie poprzez wspólne doświadczenia spędzania ze sobą czasu – nie tylko w aktywny sposób ☺ Rasa ani wiek nie ma tu żadnego znaczenia, bo trening dostosowuję do etapu rozwojowego i możliwości Twojego psa. Obedience to trochę takie posłuszeństwo na „wysokim poziomie” i w tej konkurencji sportowej wyróżniamy cztery klasy, określające poziom uczestników. Najniższa klasa to 0, a najwyższa – 3. W każdej klasie jest określona konkretna ilość ćwiczeń, które pies musi wykonać. „Zerówka” jest klasą najniższą i zawiera zestaw ćwiczeń podstawowych. Wraz z awansem psa do kolejnych klas wzrasta poziom trudności zadań, ale…o tym wszystkim na pewno dokładnie Ci opowiem, kiedy zdecydujesz się na ten rodzaj zajęć. 

Uśmiecham się na samą myśl, że będę mogła się z Wami podzielić moją pasją ☺

 

 • wzmacnianie psa w treningu, wzmacnianie psa w treningu, wzmacnianie psa w treningu – to po pierwsze! ☺
 • budowanie motywacji do pracy (motywacja pokarmowa, zabawkowa, socjalna – najważniejsza!)
 • budowanie odpowiednich narzędzi w pracy nad zadaniami
 • precyzja i szybkość wykonywania zadań
 • komendy – w obedience jest ich dosyć sporo, więc od początku zwracam uwagę, by wprowadzić jasną komunikację z psem
 • różne sposoby nagradzania
 • budowanie łańcuchów zachowań
 • treningi w rozproszeniach
 • nauka wszystkich ćwiczeń z klas 0-3
 • planowanie samodzielnych treningów

Spacery socjalizacyjne (komunikacja psów)

Jeśli mówimy o komunikacji, to mówimy o dialogu. Czyli musimy nauczyć się, jak być wrażliwym na to, co „mówi” do nas pies, ale też co my „mówimy” do niego. Nie bez powodu słowo mówimy jest w cudzysłowie, dlatego, że „mówienie” psa do nas i „mówienie” do psa, to nie tylko werbalizacja. Dlatego poznanie działania psich zmysłów i sposobów postrzegania przez nie świata jest dla ludzi bardzo pomocna, bo daje możliwość odczytywania sygnałów, jakie wysyła nasz pies, gdy się komunikuje, a zrozumienie jego zachowań i towarzyszących mu emocji może być bardzo pomocne w codziennym życiu z psem, w codziennym szkoleniu go i budowaniu z nim relacji. 

Spacery socjalizacyjne organizowane są w małych grupach do czterech psów. Jeśli Twój pies nie ma doświadczeń spacerowych z innymi psami, niepewnie czuje się w kontaktach z nimi, zapraszam Was na spotkania w bezpiecznej atmosferze. Spacery socjalizacyjne będą Waszą przestrzenią na wzajemne poznawanie się, słuchanie i odczytywanie sygnałów. Chcę Ci pokazać, jak bardzo możesz zmienić zachowanie swojego psa, jeśli tylko zaczniesz go… wspierać.

 

 • harmonizowanie się z psem poprzez odpowiednią pracę ciałem
 • jak korzystać ze smyczy – czyli po pierwsze: NIE PRZESZKADZAJ!
 • sygnały psa – czyli co „mówi” Twój pies
 • zarządzanie środowiskiem tak, żeby pomagać w komunikacji między psami
 • budowanie pewności psa w kontaktach z innymi przedstawicielami gatunku

OSIĄGNIĘCIA SPORTOWE W OBEDIENCE

Klasa "0"

OCENA DOSKONAŁA
ZAWODY PUCHAROWE OBEDIECE
(Wrocław 2016 r.)

Klasa "1"

II miejsce - PUCHAR POLSKI OBEDIENCE (Międzychód 2016 r.)
VII miejsce - KLASYFIKACJE DO MŚ/PP (Rumianka/Warszawa 2017 r.)
II miejsce – KLASYFIKACJE DO MŚ/PP (Rumianka/Warszawa 2017 r.)

Klasa "2"

I miejsce – ZAWODY OBEDIENCE MISTRZOSTW OPOLA (Komprachcice/Opole 2017 r.)
I miejsce - OTWARTE ZAWODY OBEDIENCE (Oleśnica 23-24.03.2019)
V miejsce – PUCHAROWE ZAWODY OBEDIENCE (Bronków 2019 r.)

TOP